"Ha külsőre teljesen meg is vagyunk elégedve az ingatlan állapotával, nem tudhatjuk, hogy mi van a falakban. A vízvezetéket, villanyvezetéket és fűtésrendszert mindenképpen saját szakemberrel javasolt átvizsgáltatni, hogy a későbbiekben ne érjen minket meglepetés. Fontos tényező a birtokba adás időpontja is: nem szerencsés úgy ingatlant vásárolni, hogy az eladó még ott lakik" - mondta a szakember, aki szerint az is elengedhetetlen, hogy jogásszal konzultáljunk a vásárlás előtt.
"Fontos, hogy adásvétel előtt ingatlanjogásszal egyeztessünk, aki a friss tulajdoni lapból megállapítja, hogy lehetnek-e buktatói a vásárlásnak. Például lehet hitellel terhelt az ingatlan, akkor a szerződésben rögzíteni kell, hogy az eladó a foglalóból vagy az előlegből rendezi a bankkal az ingatlanterhet. Indokolt lehet, hogy az eladó és a vásárló együtt menjen be a bankba, hogy mindketten "ugyanazt hallják". Ezután a bank leveszi a jelzálogot, és gyakorlatilag tiszta ingatlant veszünk. Csak a levétel után javasolom a vételár maradékának kifizetését" - tanácsolta Virág Henrietta, a Lions Buildings International ügyvezető igazgatója.

A mai világban egyre fontosabb részletekbe menően megvizsgálni minden lehetőséget ingatlanvásárlás előtt. A szakember szerint ugyanis nem csak a fenti buktatók vehetnek ki milliókat a zsebünkből, hanem az is, ha nem a lehető legalacsonyabb áron vásároljuk meg álmaink otthonát.
"A lakásvásárlás előtt állóknak javaslom, hogy elsőként nézzék meg a piacot, tájékozódjanak az internetes hirdetőoldalakon, majd ha túl magasnak találják az árakat, forduljanak egy hozzánk hasonló közvetítőhöz aki banki kapcsolatainak segítségével jóval piaci ár alatt kínálja az ingatlanokat. Óriási különbség lehet a két ár között, 12 éves szakmai tapasztalatom alapján bátran kijelenthetem, hogy a legtöbb esetben egy autó árát is meg tudjuk spórolni a családoknak" - tette hozzá Virág Henrietta.
Hozzászólások