Számos funkciója létezik: használhatjuk térelválasztóként különböző helyiségek között, hangtompító és hőszigetelő tulajdonságokkal bír, alkalmazhatjuk lakás kiegészítőként, vagy dekorációs céllal.
A legtöbb otthonban inkább a gépi technológiával, mesterséges szálakból készült darabok az elterjedtek. Ezek tartósabbak és könnyebben kezelhetőek, áruk a hétköznapi ember számára is elérhető, színük, mintázatuk, felületi kiképzéseik esetében nagyobb teret és választékot biztosítanak.
Fontos hangsúlyoznunk, hogy egy helyiségen belül a stílusok és anyagfajták keveredése bántó eklektikához vezet. Például a klasszikus berendezéshez legideálisabbak a kézi csomózású szőnyegek, a skandináv stílushoz leginkább a gyapjúszőnyeg illik, míg a népi hagyományokat őrző, s az ebben a hangulatban berendezett lakásokban a rongy- illetve természetes alapanyagú szőnyeg érvényesül igazán.
A balesetek megelőzése érdekében feltétlenül helyezzünk csúszásgátlót a felszedhető, könnyen elmozduló szőnyegeink alá. Az új szőnyegünk még szálfoszlányokat eregethet néhány hétig, ezért az első hetekben könnyedén tisztogassuk meg, egy kézikefe segítségével. Ezután rendszeresen, legalább hetente porszívózzuk, hogy a piszok ne rakódhasson le a rostszálak alján. Mosószeres tisztítás esetén feltétlenül tartsuk be a gyártó előírásait.
A szőnyeg „beleszövődik" mindennapjainkba: egyaránt szemléljük és használjuk, a lakás dísze, a szoba kelléke, a gyerekek játszótere és a bulizók ülőhelye egyben.
Hozzászólások